Alweer tien jaar geleden schreef Henny Vrienten, bekend als componist van film- en popmuziek en leadzanger en bassist van de popband Doe Maar, de muziek voor een complete liturgische viering: van openingslied, kyrie en gloria tot aan slotlied en zegenbede, getiteld: Ruimte waar het licht kan komen!
Deze productie wordt uitgevoerd in de kerk van Loosbroek op zondag 2 april, Palmzondag, door een groot en klein koor met orkest. Alles staat o.l.v. dirigent Greet Strijker-van den Berg. De toegang is gratis; vrijwillige bijdrage na afloop i.v.m. gemaakte kosten tijdens de voorbereiding en de uitvoering.

Henny Vrienten werd door de oecumenische studentengemeente in Utrecht gevraagd liturgische muziek te schrijven. Hier kwam uit voort de zgn. ‘Vrienten-mis’. Henny overleed – te jong – in april 2022. De uitvoering is een mooi eerbetoon aan hem.

Het projectkoor bestaat uit de koren Crescendo uit Den Dungen, de Cantorij van de Samen Op Weg-kerk, Berlicum-Rosmalen en gastzangers uit de omgeving. Het koor wordt begeleid door een gelegenheidsensemble.
De uitvoeringen zijn behalve in Loosbroek ook in Den Dungen en in de Samen Op Weg-kerk te Berlicum.

Praktische informatie op een rijtje:
Titel van het koorwerk: Ruimte waar het licht kan komen
Componist: Henny Vrienten
algehele leiding: Greet Strijker
pianist: Mathieu van der Burgh
Data uitvoeringen:      zaterdag 1 april om 20.30 uur in de Jacobuskerk in Den Dungen
                                        zondag 2 april om 13.00 uur in de Antoniuskerk in Loosbroek
                                        zondag 9 april om 10.00 uur tijdens de Paasdienst in de SOW-kerk in
                                        Berlicum (beperkte ruimte)        
Duur: ca. 75 minuten
Koffie/thee mét koek na de uitvoering
Entree gratis, wel vrijwillige bijdrage na afloop voor de gemaakte kosten!